Program

VINERI, 14 IUNIE

SCENĂ / PLATFORMA CU SPECTACOLE

16:00 – 16:30, „Prostia omenească”, spectacol, Teatrul Ion Creangă

16:30 – 17:00, „Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania

17:00 – 17:45, „Cei trei purceluși”, spectacol, Teatrul Excelsior

17:45 – 18:15, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA

18:15 – 19:00, „Improveste”, spectacol de improvizație, Teatrul de Animație Țăndărică

19:00 – 20:00, „Nătăflețul regal”, spectacol de teatru stradal, Ganso & Cia, Spania

20:00 – 21:15, „Jack și vrejul de fasole”, spectacol, Teatrul Ion Creangă


INSTALAȚII ȘI ALTE SPECTACOLE

„Marionete gigantice”, instalație pentru păpușari creativi, Compania Itinerañia, Spania

16:00 – 20:00 / Peluza din fața scenei

„Strania călătorie a domnului Tonet”, instalație cu jocuri nemaivăzute, Compania Tombs Creatius, Catalonia, Spania

16:00 – 20:00 / Peluza din spatele scenei

„Lumea imaginației”, spectacol de teatru cu holograme, Compania Holoque, Spania

18:00 / 18:30 / 19:00 / 19:45 / 20:15 (15 min) / Teatrul cu holograme

 

POIENIȚA CU ATELIERE

16:00 – 18:00, Atelier de confecționat marionete și păpuși haioase, Fundația Calea Victoriei

18:30 – 20:30, Atelier pentru super-eroi: măști și tatuaje airbrush, Fundația Calea Victoriei

 

POIENIȚA CU JOCURI

16:00 – 20:00, Jocurile Copilăriei, Teatrul Ion Creangă

 

PORTRET DE FAMILIE - EDIȚIA DE VARĂ

17:00 – 20:00
 

MIMI, STATUI VIVANTE ȘI PERSONAJE DE POVESTE
16:00 – 21:00

 

TRENULEȚUL AMINTIRI

15:45 – 20:30
 

SÂMBĂTĂ, 15 IUNIE

SCENĂ / PLATFORMA CU SPECTACOLE

10:30 – 10:55, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania

11:00 – 11:45, „În evoluție”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania

11:45 – 12:15, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA

12:15 – 13:00, „Pinocchio”, spectacol de teatru de păpuși, Asociația C.R.E.A.S - Centrul Român pentru Educație Artistică și Socială

13:00 – 13:30, „Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania

-

14:30 – 15:00, Concert - Selin Ozer

15:00 – 15:30, Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania

15:30 – 16:00, Demonstrație de magie - Cezar Vlad Popescu

16:00 – 16:30, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA

16:30 – 17:15, „Crina și păpușile vorbitoare”, spectacol de ventrilocie, cu Crina Zvobodă

17:15 – 18:15, „Nătăflețul regal”, spectacol de teatru stradal, Ganso & Cia, Spania

18:15 – 19:00, „LittleImpro - Teatru de improvizație pentru copii”, Trupa LittleImpro
19:00 – 19:30, „Acrobații și jonglerii”, Circul Metropolitan București
19:30 – 19:55, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania
19:55 – 20:20, „Trouble Crew Show”, demonstrație de street dance, Trouble Crew Company
20:20 – 21:05, „În Evoluție”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania
 

INSTALAȚII ȘI ALTE SPECTACOLE

„Marionete gigantice”, instalație pentru păpușari creativi, Compania Itinerañia, Spania

10:00 – 13:30 & 15:00 – 21:00 / Peluza din fața scenei

„Strania călătorie a domnului Tonet”, instalație cu jocuri nemaivăzute, Compania Tombs Creatius, Catalonia, Spania

11:00 – 14:00 & 16:00 – 20:00 / Peluza din spatele scenei

„Pudelii imperiali defilează”, Dulce Compania, Germania

16:00 – 16:45 & 19:00 – 19:45 / Pe alei, în zona fântânii circulare
„Lumea imaginației”, spectacol de teatru cu holograme, Compania Holoque, Spania

11:00 / 11:30 / 12:00 / 15:00 / 15:30 / 17:00 /

17:30 / 18:00 / 18:30 / 20:00 (15 min) / Teatrul cu holograme

 

POIENIȚA CU ATELIERE

10:30 – 12:30, Atelier de pictură pe sticlă și ornamente din lut, Trima Events

13:00 – 15:00, Atelier de zmeie buclucașe și decorațiuni simpatice, Trima Events

15:30 – 17:30, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu

18:00 – 20:00, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu

 

POIENIȚA CU JOCURI

10:30 – 13:00 & 15:00 – 20:00,
Jocurile Copilăriei, Teatrul Ion Creangă

 

MIMI, STATUI VIVANTE ȘI PERSONAJE DE POVESTE

10:30 – 13:15 & 15:15 – 20:30

 

PORTRET DE FAMILIE - EDIȚIA DE VARĂ

10:30 - 12:30 & 17:00 – 20:00

 

TRENULEȚUL AMINTIRI
10:15 – 13:15 & 15:15 – 20:30
 

DUMINICA, 16 IUNIE

SCENĂ / PLATFORMA CU SPECTACOLE
10:30 – 11:20, „Nătăflețul regal”, spectacol de teatru stradal, Ganso & Cia, Spania

11:20 – 12:00, „În evoluție”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania
12:00 – 12:25, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania
12:25 – 12:45, Mini-recital de balet, Casa de Balet
12:45 – 13:15, Mini-recital de balet, Victoria Dance Studio
-
15:00 – 15:30, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA
15:30 – 16:00, „Acrobații și jonglerii”, Circul Metropolitan București
16:00 – 16:30, „Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania
16:30 – 17:15, „La școală este ca-n povești”, spectacol de teatru muzical, Trupa Pam Pam
17:15 – 17:40, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania

17:40 – 18:30, „Copilăria lui George Enescu”, spectacol muzical, Asociația Clasic e fantastic
18:30 – 19:00, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA
19:00 – 19:30, Concert - Mix & Match
19:30 – 20:15, „Vertical”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania

20:15 – 21:15, „O poveste a porcului”, spectacol, Teatrul Ion Creangă

INSTALAȚII ȘI ALTE SPECTACOLE
„Marionete gigantice”, instalație pentru păpușari creativi, Compania Itinerañia, Spania
10:00 – 13:30 & 15:00 – 21:00 / Peluza din fața scenei
„Strania călătorie a domnului Tonet”, instalație cu jocuri nemaivăzute, Compania Tombs Creatius, Catalonia, Spania
11:00 – 14:00 & 16:00 – 20:00 / Peluza din spatele scenei
„Pudelii imperiali defilează”, Dulce Compania, Germania

16:00 – 16:45 & 19:00 – 19:45 / Pe alei, în zona fântânii circulare
„Lumea imaginației”, spectacol de teatru cu holograme, Compania Holoque, Spania
11:00 / 11:30 / 12:00 / 15:00 / 15:30 / 17:00 /

17:30 / 18:00 / 18:30 / 20:00 (15 min) / Teatrul cu holograme

POIENIȚA CU ATELIERE
10:30 – 12:30, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu
13:00 – 15:00, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu
15:30 – 17:30, Atelier de evantaie decorate și pictură pe sticlă, Trima Events

18:00 – 20:00, Atelier de moriști colorate și zmeie buclucașe, Trima Events

POIENIȚA CU JOCURI
10:30 – 13:00 & 15:00 – 20:00,
Jocurile Copilăriei, Teatrul Ion Creangă


MIMI, STATUI VIVANTE ȘI PERSONAJE DE POVESTE
10:30 – 13:15 & 15:15 – 20:30

 

PORTRET DE FAMILIE - EDIȚIA DE VARĂ

10:30 - 12:30 & 17:00 – 20:00

TRENULEȚUL AMINTIRI
10:30 – 13:00 & 15:00 – 20:30

 

În curând

1828 zile / 0 ore / 49 minute